Chceš být AFFS? →Klik

4. kapitola

29. ledna 2012 v 20:12 | Kioko Yuneme Smith ♥ |  Možná to tak osud chtěl
Po dlouhé době přidávám opět kapitolku mé povídky, tak snad se Vm bude líbit :)


Probudila jsem se tam, kde jsem usnula, ale byla jsem přikrytá a natažená podélně. Naproti mně seděl Zelt!
"No konečně. Jak můžeš celej den a celou noc jen tak prospat?? Všichni šli na lov," řekl mi.
Já se posadila, projela si rukou vlasy a shodila jsem ze sebe deku.
"To jsem spala tak dlouho?" zeptala jsem se.
Usmál se, "ano, jak dlouho si před tím nespala?"

To je divné že jsem spala tak dlouho. Vždyť jsem spala minulou i předminulou noc?! Nechápala jsem se. A asi to šlo na mě poznat protože Zelt hned pokračoval. "No nebudu tě trápit. Chceš něco k jídlu?" Jeho hlas zněl vyrovnaně. Jenom jsme kývla a Zelt hned stal a mířil do kuchyně.
Za chvíli se ztratil ve dveřích. Pořád mi vrtalo hlavou proč jsem teď pořád jenom spala.
Po chvíli jsem to hodila za hlavu, protože mi už Zelt nesl plný tác jídla.
"Jé děkuji ti, seš hodnej," poděkovala jsem mu a usmála jsem se.

Úsměv mi oplatil a já se vrhla na to jídlo. Bylo výborné! "Je to skvělé!" řekla jsem když jsem spolkla sousto zeleniny dělané na grilu. Jen se usmál a pozoroval mě z křesla.
Když jsem vše snědla a chtěla jsem vstát, že odnesu tác s nádobím, Zelt už byl u mě a tác mi vzal z rukou. "To nemusíš. Uklidím to sama, vždyť jsem to jedla já a ne ty," namítala jsem. On však na mě hodil zuřiví pohled a zmizel.
Jakmile zmizel ve dveřích přišli ostatní členové klubu.
Mictian ke mně hned přišel. Sednul si vedle mě a políbil mě. "Už jsme rozhodli jak tě potrestáme." Jeho temné oči na mě hladově koukaly. Lekla jsem se, ale na sobě jsem to nedala znát. Podívala jsem se na Geoderka, který stál opodál. Zadíval se mi do očí. Já pohledem uhnula a zadívala jsem se na ruce spočívajíc v klíně. Co si na mě vymysleli? Honilo se mi hlavou. "Tady Geoderk se o to postará," řekl pouze.
Geoderk ke mně přistoupil zvedl mě a hodil si mě přes rameno. Někam mě nesl. Do sklepa kde byl vstup zakázán. Vždy mě lákalo zjistit co tam je, ale nikdy jsem se neodvážila tam jít. Mictian každého kdo tam bez dovolení vstoupil bezcitně a krutě ztrestal. "Co mi máš udělat?" ptala jsem se. "Pouze tě tam odnést, o zbytek se postará někdo jiný." Teď jsem se bála ještě víc. Allayna mi jednou říkala, že tam Mictian něco nebo spíše někoho schovává. Po tváři mi začaly téct slzy. Tekly a tekly a já je nemohla zastavit.
Brzy to pocítil i Geoderk. Zastavil se a postavil mě na zem. Opřel mě o stěnu a já po ní sklouzla až dolů. Místo linek jsem na očích měla černé potůčky. Geoderk si ke mně kleknul. "Nebreč," pošeptal a odhrnul mi prameny vlasů z obličeje. Utřel mi slzy a pomohl mi se zvednout. No tak ten teda ví jak holku utišit. Řekla jsem si pro sebe. Chytil mě za ruku a táhl mě dál.
Dál jsme šli v naprostém tichu. Jsem tam jsme se na sebe podívali, ale mlčeli jsme. Nebylo o čem mluvit. Mě čeká krutý trest a on je jenom poskok Mictiana. Stejně nechápu proč od něj neodejde. Vím že nemá kde být, ale všude líp než pod ním. Uvažovala jsem.
Asi po patnácti minutách chůze sklepením jsme byli u cíle. Vysoké, obloukové a temně tmavé dveře stáli před námi a my jsme jen čekali až nastane správný čas a my budeme moci vejít. Zatím ale byly dveře zamčené.
Po celkem dlouhé době čekání, tedy pro mě to dlouhá doba byla, se dveře odemknuli a my jsme mohli vejít. Byli jsme jen v další, ale tentokrát v malé chodbičce s lavičkou z tmavého, masivního dřeva.
Přišli jsme k lavičce a posadili se. Chodbička byla chladná. Stěny i zem byly obloženy šedými kameny.

Pak se otevřeli další, ale tentokrát ještě větší masivní dveře a vyšla z nic droboučká dívenka v šedých, jednoduchých šatech. "Jste očekáváni," řekla a my jsme se zvedli a následovali ji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TerushQaH TerushQaH | Web | 30. ledna 2012 v 19:50 | Reagovat

zase skělé... jako všechno co píšeš... =)) prý "Jste očekáváni." moc se těším na pokračování.. =))

2 Kioko Yuneme Smith ♥ Kioko Yuneme Smith ♥ | Web | 30. ledna 2012 v 19:56 | Reagovat

[1]: děkuji moc :) Bude brzo - mám napsáno už 15 kapitol :D Sem je ale dávám pomalu xD jinak je mam na jinčím blogu, který máme s Kamarádkou jenom o povídkách atd ..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama