Chceš být AFFS? →Klik

2. kapitola - náznak pravdy

26. listopadu 2011 v 20:21 | Ettelwen |  Nenávist po celý život
Miale byla na zhroucení, ale přeci jen chtěla do školy.Chtěla zase vidět toho kluka v autobusu. Matka jí říkala ať zůstane doma ale ona ne a ne. Cestou na autobus si pomyslela, jestli se do lili zakousl Daygrů nebo nějaký jiný upír.Autobus jel o pět minut později než by měl.Samozřejmě že tam ten krásný kluk byl, a Miale se odhodlala se ho zeptat jak se jmenuje.Nastoupila zadníma dveřmi a šla rovnou za ním.Kluk se na Miale podíval.,,Ahoj, prosím tě můžu se………….. tě zeptat………… jak se jmenuješ??" vypadlo z Miale nakonec. ,,Já jsem Mike a ty??´´ a tak spolu kecaly celou cestu autobusem.
Škola jí skončila v pět hodin večer a už se začalo pomalu stmívat.Nasedla do autobusu a jela domů, kde na ní čekal Daygrů.
,,Byl si to v noci ty nebo ne?? A chci slyšet pravdu!" křičela na něj Miale. Daygrů ji vysvětlil co se stalo, a že to nebyl on ale starší upír.,, Je pozdě a já se musím šprtat do školy," řekla a zmizela v domě.
,, Co ve škole?" ptala se miale její matka. Miale jí vše řekla a šla do svého pokoje, kde se začala učit. Učila se dvě hodiny, když jí zavolala máma k večeři. U stolu bylo ticho jako nikdy, ale Miale to ticho přerušila.,, kdy bude mít Lili pohřeb??" zeptala se a doufala v odpověď. Matka i otec chvíli mlčky jedli dál ale pak se matka rozhodla že jí to řekne. ,, Miale, zlato Lili bude mít pohřeb pozítří," řekla skleslým hlasem matka. Miale nebylo zrovna nejlíp, takže hned jak dojedla se šla osprchovat a spát.
Daygrů si ale myslel že Miale zase přijde k jezírku, ale Miale nikde. Daygrů tam stál asi hodinu, ale když Miale stále nepřicházela, šel Daygrů zase pryč. Ráno se Miale vzbudila až ji zazvonil budík. Rychle vstala oblékla se, učesala a namalovala. Dole už jí čekala v kuchyni máme se snídaní. Miale to rychle snědla a vyrazila aby stihla autobus.
Autobus dnes jel na minutu přesně. Miale a Mike si zase celou cestu povídali. Když autobus dojel ke škole oba vystoupili a šli svou cestou.Miale dnes měla školu jen do dvou, tak čekala 15minut na Mike.
Mike přišel přesně v čas.Šli společně na autobus. ,, Co děláš zítra odpoledne?" zeptala se Miale. Chtěla ho poprosit jestli by s ní nešel na pohřeb Lili. ,, nemám nic v plánu," řekl Mike a čekal co bude dál. ,, Nešel by si se mnou zítra odpoledne asi hned po škole na pohřeb mojí sestřenky a zároveň nejlepší kamarádky Lili??" Zeptala se a doufala že jí Mike odpoví ano.
Přesně to také odpověděl. Miale cítila že má Nového nejlepšího přítele který jí ve všem pomáhá atd. Miale se na něj děkovně usmála.
Když došla domů šla do svého pokoje a vybírala si šaty v kterých půjde.Měla totiž asi dvacet černých šatů.
Nakonec si vybrala šaty nad kolena černé kárované červenou a šedou.Když ji matka volala k večeři Miale se zrovna učila. Rychle sešla ze schodů a začala jíst. Po večeři ji matka poprosila jestli by umyla nádobí. Miale jenom přikývla že ano. Jakmile nádobí domyla, šla zpět do svého pokoje a začala se znovu učit. Asi za hodinu vešla do koupelny kde strávila další hodinu. Potom si lehla a usla.
Ráno Se probudila o patnáct minut dříve.Šla do koupelny a opláchla si obličej a umyla si zuby.Učesala a namalovala se. Už teť si vzala ty černé šaty aby po škole nemusela domů a rovnou jet na pohřeb.
Šla do kuchyně kde nikdo nebyl. Namazala si chleba máslem a snědla ho. Když odcházela tak za ní přišla právě zbuzená máma a řekla jí: ,,Mio mám novou práci" řekla s radostí i když jí nebylo do radosti.
Miale byla ráda že má máma novou práci a tak se jenom trochu pousmála a šla na autobus. Měl asi pět minut zpoždění, ale Miale to nevadilo, aspoň si udělala pořádek v hlavě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama