Chceš být AFFS? →Klik

1. kapitola - Barbie

12. listopadu 2011 v 20:40 | Ettelwen |  Možná to tak osud chtěl
Tto povídka je o 16ti leté dívce jménem Layney - zkráceně Lay. Není však jako ostatní. Číhá na ní spousta nebezpečí, záhad, ale také lásky a štěstí. Má 4 sourozence a rodiče jí zemřeli před půlrokem. Pomalu se z toho dostala díky svému nejlepšímu kamarádovi Moesovi. Jaký je její žavot dál?

Zazvonil budík. Prokleji další všední ráno. Školu nenávidím. Ještě se zavřenýma očima se posadím a nohama nahmatám chundelaté bačkory. "Hauru" uslyším zakňučení. Tak to nebyly papuče. To byl můj pes Ayk. Malá čivava utekla od postele. To mi to ráno pěkně začíná, pomyslela jsem si. Otevřela jsem oči a nazula si bačkory. Namířila jsem si to rovnou do koupelny.
Svlékla jsem si pyžamo, tedy tričko po kolena a kalhotky a vlezla jsem do sprchy.
Po regeneraci vodou jsem zabalená v ručníku šla k ohromné šatní skříni s oblečením. Otevřela jsem skříň. Stála jsem před ní asi deset minut a pak jsem si konečně vybrala to správné oblečení.
Vytáhla jsem černou sukni, rudé tílko, černé návleky na ruce a černé conversky. Oblékla jsem se a zamířila k zrcadlu. Oči jsem si namalovala kouřovými stíny a pořádnou černou linku na víčku i pod spodními řasy. Rozčesala jsem si a vyžehlila své černé vlasy. Už jenom natupírovat a nalakovat a bude hotovo.
Jakmile jsem byl hotová, vyšla jsem z pokoje. Sešla jsem ze schodů a šla se nasnídat.
U stolu už seděli všichni sourozenci - Dave, Lolly, Kristen i Suez. Sedla jsem si na prázdnou židli.
"No konečně," řekla Lolly a všichni propukli ve smích. Vůbec sem je nechápala. V tom mě to trklo. Bylo už osm hodin a jelikož do školy už chodím pouze já, tak jsem málem pukla zlostí. Hodila jsem na všechny zlostný pohled. Vzala jsem si batoh, otevřela jsem dveře a běžela jsem.
Na ulici nikdo nebyl, tak jsem se rozběhla plnou rychlostí. Ve škole jsem byla za minutu či dvě. Učitelka ve třídě naštěstí ještě nebyla a tak jsem si sedla na své místo a vytáhla jsem si učebnice. Seděla jsem v lavici sama a úplně vzadu. V tom do třídy vešla třídní učitelka a za ní nějaká podivná holka.
Barbie, to mi tak ještě scházelo. Zuřila jsem. "Ticho!" zakřičela učitelka a třída najednou utichla. " Toto je Vaše nová spolužačka. Jmenuje se Gabriella. Buďte k ní hodní!" poručila všem. Otočila se ke Gabrielle a viděla jsem jak ukazuje na mě. Gabrielle se zkřivil obličej a šla směrem ke mně. Néé, s tou pipinou sedět nebudu!!
Sedla si na prázdnou židli a růžový batoh si jako vzorná holka pověsila na háček u stolu. Protočila jsem očima. Vytáhla jsem papír a tužku a začala jsem si kreslit. Gabriella se pořád prohlížela v zrcátku.
V 13:30
Konečně škola skončila. Už mě nebavilo pozorovat Gabriellu jak se prohlíží či si upravuje Make-up. Šla jsem na autobusovou zastávku, když v tom mě zastavil Moes. "Čauky Lay, jdeš s náma dneska ven??" Moes byl můj nejlepší kámoš. Byla s ním sranda. A navíc byl stejný jako já. S jeho partou jsem chodila často ven a nikdy nebyla nuda. " Jé, ahoj, já šla bych ráda, ale zrovna dneska nemůžu." Hodila jsem na něj smutná očka. "Ok, tak zítra ve škole jo??" usmála jsem se na něj, " Jasně." Odejmuli jsme se a každý jsme šli svou cestou.
Nastoupila jsem do autobusu a jela domů.
Otevřela jsem dveře a vešla dovnitř. V tom se ve mně po dlouhé době objevil strach, zakřičela jsem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Beltrix Beltrix | Web | 14. listopadu 2011 v 20:20 | Reagovat

Můžu se zeptat, kde jsi přišla na takhle zajímavá jména? Layney ani Moes jsem ještě nikdy neslyšela, ale líbí se mi ;)

2 Ettelwen Ettelwen | Web | 15. listopadu 2011 v 18:08 | Reagovat

[1]: Já sama nevím :) nějak mě to prostě trklo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama